Herní módy (Game modes)

Classic: Competitive

Jedná se o klasický mód, kvůli kterému se celá série Counter Strike Stala tak populární. Proti sobě nastupuje 10 hráčů rozdělených do dvou týmů. Jeden tým začíná za stranu Counter Teroristů a druhý za Teroristy. Úkolem Teroristů je položit bombu v časovém limitu a pohlídat jí, aby vybuchla. Úkolem Counter Teroristů je tedy zabránit Teroristům v položení bomby, nebo popřípadě položenou bombu zneškodnit. Každá ze stran také může vyhrát tím, že úplně eliminuje druhou stranu.

Když si chcete zahrát tento mód, tak musíte zahájit hledání zápasu. Zařadíte se do fronty a hra vytváří skupinky po 10 hráčích, kteří musí potvrdit, že opravdu chtějí hrát zápas. Když příjmete účast v zápase, ale během hry se odpojíte ze serveru, tak dostanete ban.

Vyhrává tým, který jako první nasbírá 16 bodů. Za jednu stranu se hraje 15 kol, po jejíchž odehrání se strany prohodí. Nejdéle tedy hra může trvat 30 kol. Průmerná herní doba jednoho zápasu je 30 minut.

Classic: Casual

Herní mechanismus je stejný jako u Competitive módu, ale hru můžete opustit kdy chcete. Navíc je hra zjednodušena o to, že vám je automaticky koupena neprůstřelná vesta a sada na zneškodňování bomby.

Demolition

Narozdíl od klasických módu je zde pouze jeden plant a menší mapy. Také vám je na začátku kola přidělena zbraň, která se mění, když v daném kole někoho zastřelíte. Jinak je herní mechanismus stejný jako v Classic módech.

Deadmatch

Při hraní tohoto módu nejde o vyhrání určitého počtu kol, ale o zabítí co nejvyššího počtu protihráčů a každý hráč hraje sám za sebe. Deadmatch je dobré hrát jako rozehru, protože si zastřílíte mnohem více než při hraní Classic módů. Také je dobrý pro netrpělivé hráče, které nebaví po smrti koukat na to, jak hrají jeho spoluhráči, protože se hráč vrátí do hry během pár vteřin od své smrti.

Arms Race

Zde se také objevujete hned po vašem zabití a také se soupeří v počtu zabití, ale hlavní myšlenka je v tom, že začínate s určitou zbraní, která se vám změní po zabití nepřítele a vaším cílem je zabít nepřítele s každou zbraní. Jako poslední je nůž, a když s ním někoho zabijete tak vyhrávate. Když někoho zabijete nožem, i když nejste na poslední zbrani, tak se vrátí o zbraň zpět, takže takto můžete zpomalovat postup protihráčům. Hra se také hraje na menších mapách než Classic módy a Deadmatch.

Zpět na přehled